Om de kaart te kunnen gebruiken heeft Google Maps je toestemming nodig voor het plaatsen van cookies. Deze worden geplaatst om bijvoorbeeld het in- of uitzoomniveau te onthouden en statistieken met betrekking tot het gebruik op te slaan. Bij het laden van de kaart ga je akkoord met Google Map's privacybeleid.
43 Km (± 2:52
) | Zuid-Holland | Het weer op de route
0
°C0bft
Tussen de Hollandsche IJssel en de rivier de Lek bevond zich vroeger de heerlijkheid van de Lek.
De heerlijkheid van de Lek heeft haar naam te danken aan de rivier de Lek. Het gebied wat behoorde tot deze heerlijkheid werd beheerst door onder andere de graaf van Holland en de bisschop van Utrecht. Niet alleen het deel tussen de IJssel en de Lek hoorden bij de heerlijkheid, ook verschillende delen ten zuiden van de Lek maakten er deel van uit. Na 1722 viel het gebied uit elkaar en werden de dorpen en steden zelfstandige heerlijkheden. Die heerlijkheden kennen we nu bijvoorbeeld als Krimpen aan den IJssel, Lekkerkerk en Nieuw-Lekkerland. De fietsroute is een aanrader voor een nazomerse dag, want je fietst langs de oevers van de rivier de Lek.
Fietsen123 maakt gebruik van de routeplanner van de Fietsersbond en is niet verantwoordelijk voor tussentijdse wijzigingen in het Nederlandse fietsknooppuntennetwerk.
Meldingen over ontbrekende of beschadigde fietsknooppuntborden kunt u kwijt op de website meldpuntroutes.nl.
Kloppen de nummers van de knooppunten niet? Dan kunt u dat melden bij de Fietsersbond.
Meer informatie over het beheer en het onderhoud van de Nederlandse fietsknooppunten vindt u in dit artikel: Fietsen met knooppunten: soms gaat het mis.